Ďalšie informácie

 

Elektrické podlahové kúrenie, elektrorohože - dodatočne informácie

Vykurovacie rohože HAKL sú konštruované tak, aby boli čo najtenšie a zaberali tak v konštrukcii podlahy čo možno najmenšiu výšku.  Vykurovaciu rohož môžete klásť ako na novú podlahu, tak pri rekonštrukcii na existujúcu dlažbu. K navýšeniu podlahy prakticky nedochádza, pretože sa výška vykurovacie rohože schová do vrstvy lepidla na lepenie novej dlažby.
V ponuke sú dve verzie vykurovacích rohoží: HAKL TF 150 a HAKL TP 140. Vykurovacia rohož HAKL TF 150 sú určené k lepeniu  na základový betón alebo na tepelnú izoláciu. Vykurovacia rohož HAKL TP 140 sú vhodné pre montáž pod plávajúce laminátové parkety. Vďaka svojej konštrukcii je ich možné ukladať na voľno, bez nutnosti zaliatia do lepiacej zmesy.
Hlavné podlahové vykurovanie
Elektrické podlahové vykurovanie je v súčasnej dobe jedným z najobľúbenejších vykurovacích systémov. Podlahové vykurovanie HAKL možno klásť takmer pod všetky typy podláh, vrátane plávajúcich
podláh, kobercov, mramoru, linolea, .... Podlahové vykurovanie je úplne skryté v podlahe a tým nebráni dizajnovým riešením interiérov. Stavebné konštrukcie podlahy zostáva pri použití vykurovacích káblov HAKL prakticky nezmenená, to znamená že v 99% nie je potrebné v skladbe podlahy robiť niečo navyše, alebo inak. Vykurovacie káble sú zaliate do vrstvy betónu alebo anhydritu. Tieto materiály dodávajú podlahovému vykurovanie jeho akumulačné schopnosti a aj vďaka nim je podlahové kúrenie HAKL tak úsporné.
Suchá inštalácia
Suchá inštalácia úplne leiminuje mokrý proces. Dosky sú vyrobené z 9 mm recyklovaného plastu s drážkami pre uloženie vykurovacieho kábla. Dosky je možné klásť priamo na hrubú podlahu a systémom zámku je ľahko spájať k sebe (ako puzzle). Potom sa do drážok vloží vykurovací kábel,položí kročajová izolácia a samotná laminátová alebo drevená podlaha. Môžete urýchliť stavebné procesy o 60-70%. Táto suchá skladba je obzvlášť vhodná do drevostavieb, odľahčených podlahových konštrukcií, alebo rekonštrukciou. Pri pokládke podlahového vykurovania pod drevenú podlahu dbajte na to, aby pomer sily tepelnej izolácie pod podlahovým vykurovaním, k sile drevené podlahové krytiny, bol min. 5:1