kurenie-podlahove.sk

WHIRLPOOL

O spoločnosti 

V novembri roku 1991 bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool.

12. mája 1992 začína reálne fungovanie podniku Whirlpool Tatramat a spoločnosť Whirlpool má v ňom na začiatku 43-percentný podiel. V tomto čase sa ročná výroba pohybuje na úrovni 97 000 zhora plnených práčok typu Mini. Nové modely práčok, montované z importovaných komponentov, sa začínajú vyrábať už v októbri. Whirlpool prináša do spoločného podniku medzinárodné know-how a začínajú prebiehať školenia podnikového manažmentu. Hneď v prvom roku existencie spoločný podnik privíta významnú štátnu návštevu - prezidenta republiky Václava Havla.

V roku 1996 sa spoločnosť Whirlpool stáva 100% vlastníkom podniku a názov spoločnosti sa mení na WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o. so sídlom v Bratislave. Úspešný rast spoločnosti v ďalších rokoch prináša rozšírenie výroby o spredu plnené práčky v rámci projektu TATRY v roku 1997 a podnik je schopný vyrobiť ročne viac ako 600 000 práčok a už v roku 1998 je prvý krát za rok vyrobený 1 milión práčok.

Počas 20-ročného pôsobenia spoločnosti Whirlpool Slovakia Home Appliances bolo na slovenskom trhu predaných viac ako 2 milióny spotrebičov v segmente voľne stojacich práčok, sušičiek, chladničiek, mikrovlnných rúr, umývačiek riadu a tiež vstavaných spotrebičov pre inštaláciu do kuchyne ako sú rúry mikrovlnné rúry, odsávače pár a varné dosky, umývačky riadu a chladničky vo všetkých segmentoch s unikátnou technológiou 6.ZMYSEL™, ktorá neustále prináša šetrenie zdrojov a času.

Od začiatku pôsobenia spoločnosti Whirlpool na Slovensku spoločnosť získala viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.

Vďaka úspešnosti predaja a obľúbenosti značky Whirlpool so slovenskou výrobou je už 21 rokov značka Whirlpool najpredávanejšou značkou na Slovensku.

Logo Whirlpool

Žiadne produkty značky WHIRLPOOL sa nenašli...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.