kurenie-podlahove.sk

potrubie pre vykurovanie Pex-Al-Pex

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
Potrubie pex al pex
Akcia
–64 %
0,60 €

Plastohlinikové potrubie na vodu, kúrenie a podlahové vykurovanie. Potrubie obsahuje vnútornú kyslíkovú bariéru o hrúbke 0,2 mm, ktorá zabraňuje...

PEXALPEX 162
Potrubie pex al pex
Akcia
–67 %
0,89 €

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex je určená na: rozvody teplej a studenej vody, kúrenie a podlahové kúrenie. Tlak max. 10 bar a teplota...

PEXALPEX 203
Potrubie pex al pex
Akcia
–36 %
2,04 €

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex je určená na: rozvody teplej a studenej vody, kúrenie a podlahové kúrenie. Tlak max. 10 bar a teplota...

PEXALPEX 263
Potrubie pex al pex
Akcia
–70 %
2,43 €

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex 

PEXALPEX 323

Prečo si obľúbiť plastohliníkové potrubie

Staviate či rekonštruujete rodinný dom a uvažujete aj o obnove rozvodov? Je to síce investícia, ktorú na prvý pohľad nevidno, ak však nechcete zakrátko po nasťahovaní do nového či vynoveného domu búrať kúpeľňu alebo rozvody kúrenia, zvážte výber vhodného materiálu potrubia. Z dlhodobého hľadiska tým ušetríte nielen množstvo času a peňazí, ale aj vrásky na čele, ktoré vám prasknuté potrubie ľahko privodí katastrofu.

Výhody Pex-Al-Pex potrubí

Potrubie pre vodu, ústredné či teplovodné podlahové kúrenie sa v rodinných domoch väčšinou montuje v kombinácii kovových a plastových materiálov. Princípom podlahového vykurovania je prúdenie teplonosnej látky v rúrkach, pomocou ktorých sála teplo do interiéru. Preto je veľmi dôležitý starostlivý výber materiálu podlahových rúrok s ohľadom na ich teplotnú a tlakovú odolnosť ako aj ďalšie mechanické vlastnosti.

Plastohliníkové potrubia v sebe spájajú vlastnosti kovových a plastových rúr, akými sú tvarová stálosť a tlaková i tepelná odolnosť. Majú tenšiu stenu a menšiu tepelnú rozťažnosť, čo je dôležité najmä pri dlhších trasách teplej vody. Ich nižšia objemová hmotnosť, hygienická nezávadnosť, ale aj fakt, že počas svojej životnosti nepodliehajú korózii, z nich pri výbere typu potrubia robí voľbu číslo jeden. Navyše sa potrubia z týchto materiálov nezanášajú, sú flexibilné, odolné voči usadzovaniu vodného kameňa, ľahko manipulovateľné a bezpečne nimi pretečie aj horúca voda až do 95 °C.

Viacvrstvová rúrka

Viacvrstvovú rúrku tvoria tri základné vrstvy:

  • Vnútorná vrstva zo sieťovaného polyetylénu, ktorá prichádza do styku s prepravovaným médiom, ako aj s tesniacim krúžkom lisovacej tvarovky, je dôležitá na dosiahnutie 100-percentnej tesnosti spoja. Navyše sa vďaka tomuto materiálu neusadzuje vodný kameň.
  • Stredná hliníková vrstva z masívnej, pozdĺžne zvarenej hliníkovej fólie hrubej 0,5 - 1,2 mm, zabezpečuje tvarovú stálosť a znižuje dilatačné pohyby.
  • Vonkajšia ochranná a farebná vrstva je zložená z tzv. vysokohustotného HDPE polyetylénu, známeho ako termoplast.

Potrubie navyše obsahuje vnútornú kyslíkovú bariéru v hrúbke 0,2 mm, ktorá zabraňuje prenikaniu kyslíka do kúrenia a tým aj korodovaniu materiálu v kúrení. Jednotlivé rúrky sa spájajú mosadznými skrutkovanými alebo lisovacími spojkami pomocou použitia kliešťov.

PEX-AL-PEX a teplovodné podlahové kúrenie

Ak ste sa pri výbere spôsobu vykurovania vášho príbytku rozhodli pre teplovodné podlahové kúrenie, budete zrejme zvažovať mokrý alebo suchý systém.

  • Pri mokrom systéme, ktorý tvorí poter, vykurovacia a izolačná vrstva, si môžete vybrať medzi vysokým a nízkym profilom podlahového polystyrénu. Obe alternatívy odporúčame kombinovať práve s plastohliníkovým potrubím PEX-AL-PEX.
  • V suchých systémoch sa namiesto betónovej zálievky na plochu umiestnia dosky spojené lepidlom a skrutkami. V tomto prípade vás menšia dĺžková zmena rúrky s hliníkom nebude pri teplotných zmenách hlukovo obťažovať.

Poraďte sa s našimi odborníkmi

Bývanie a s ním spojená voľba vykurovania a jeho komponentov je rozhodnutím ovplyvňujúcim kvalitu a komfort obydlia. Nechajte si poradiť od tímu skúsených profesionálov špecializujúcich sa na vykurovaciu techniku a neustále sledujúceho aktuálne trendy v tejto oblasti. Naším cieľom je poskytnúť zákazníkom Atria SK dostatočné množstvo informácií a alternatív pre správny výber jednotlivých komponentov a dopriať im tak možnosť, aby mali svoju  nehnuteľnosť vždy v požadovanom teple. Vaša spokojnosť je naším prvoradým cieľom. Pripomíname, že nami ponúkaná podpora zákazníkov momentom predaja nekončí.

Neváhajte sa s nami poradiť a vybrať najvhodnejšie riešenie pre váš byt či dom. Napíšte nám na info@atria.sk.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.