kurenie-podlahove.sk

Magnetická úprava vody Avansa ochráni váš vykurovací systém pred kalcitom

Najpredávanejšie

mall
–5 %
Avansa magnetická úprava vody 1/2"
Skladom (13 ks)
AVANSA MINI 1/2X1/2
 (–5 %)
18,34 €
1 položiek celkom
mall
–5 %
18,34 €

Avansa magnetická úprava vody 1/2" Magnetický filter zabezpečuje dlhú životnosť a maximálnu účinnosť plynových kotlov, kotlov a chráni ich pre...

AVANSA MINI 1/2X1/2

Voda, ktorá cirkuluje v systéme vykurovania či chladenia, obsahuje nemalé množstvo nečistôt. Ich prítomnosť spôsobuje rýchle opotrebenie jednotlivých súčastí tejto sústavy, akými sú obehové čerpadlá alebo regulačné ventily. V dôsledku dlhodobého vplyvu týchto nečistôt môže dôjsť až k nezvratnému poškodeniu, vyžadujúcemu nákladnú opravu či výmenu daného komponentu. Aby ste predišli tomuto neželaného stavu, venujte pozornosť pravidelnému odstraňovaniu nečistôt a svoj vykurovací či chladiaci systém vybavte magnetickým filtrom pre úpravu obehovej vody.

 

Magnetický filter ako nevyhnutná súčasť vykurovacieho systému

Magnetický filter funguje na základe veľmi silných permanentných magnetov, ktoré štiepia molekuly hydrogénu uhličitanu vápenatého. Vďaka tomu sa zabraňuje tvorbe kalcitu vo vnútri kotla. Toto magnetické zariadenie proti vápencu rozdeľuje molekuly hydrogénu uhličitanu vápenatého na množstvo malých častíc. Vďaka tomu nevznikajú žiadne častice uhličitanu vápenatého alebo kalcitu, ktoré sú zodpovedné za ukladanie vápenca a tvorenia vodného kameňa. Trvalým pôsobením magnetického poľa sa súčasne vytvára nový kryštál známy ako aragonit. Netreba sa ho však obávať, keďže je neškodný. Netvorí totiž usadeniny na kovových prvkoch a zo systému je tak následne odstránený vodou.

Avansa magnetická úprava vody 1/2"

Magnetický filter Avansa 1/2" je menších rozmerov. Jeho valcovité telo je vyhotovené z nerezu a po jeho bokoch sa nachádzajú polcolové otočné pripojenia.

Použitie magnetického filtra je veľmi jednoduché. Do bočných otvorov stačí vložiť pribalené tesnenia a filter následne namontovať na prívodné potrubie do kotla. Tvar filtra zaručuje jednoduchú montáž, pričom na upevnenie sa používajú vstavané matice.

Magnetický filter Avansa 1/2" pre úpravu vody zabezpečuje dlhú životnosť a maximálnu účinnosť plynových kotlov, keďže ich chráni pred negatívnymi účinkami kalcitu. Jednoduchá inštalácia magnetického filtra, rýchla údržba a neustále čistenie tak ochránia váš vykurovací systém počas mnohých rokov. Pomáhajú pritom eliminovať i problémy súvisiace s poškodením obehových čerpadiel či meračov spotreby tepla, ako aj zanesenie a upchanie regulačných prvkov. V dôsledku ich pôsobenia nedochádza k zníženiu tepelného výkonu či prenosu tepla, ktoré by malo za následok nárast v spotrebe energií.

Prečo by ste mali používať magnetický filter?

Používanie magnetických filtrov prináša hneď niekoľko benefitov. Jeho neustálym pôsobením proti nežiaducim látkam predlžujete životnosť vášho kotla, ako aj celého vykurovacieho systému. Pri ich prevádzkovaní nie je potrebný žiadny externý zdroj a malé rozmery filtra vám zároveň umožnia vykonať inštaláciu aj v obmedzenom inštalačnom priestore. Údržba magnetických filtrov je rýchla a jednoduchá a je možné vykonať ju hoc i v prevádzkovom režime vykurovacieho systému. Nemenej významným faktom je aj účinná separácia magnetických a nemagnetických nečistôt z obehovej sústavy. Inštaláciou magnetického filtra tak okrem životnosti zlepšujete aj tepelnú výmenu a v konečnom dôsledku i účinnosť vykurovacieho systému.

Úlohou magnetických filtrov je separovať nečistoty. Tie prichádzajú do kontaktu s magnetickým filtrom, ktorý ich zachytáva a následne odseparuje. Súčasne je vďaka konštrukcii filtra zachovaný voľný prietok vykurovacej či chladiacej vody, a to aj v prípade zaneseného magnetického jadra. Nenašli ste v našom článku odpoveď na vašu otázku? Neváhajte sa poradiť s našimi odborníkmi na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.