kurenie-podlahove.sk

Protherm Puma Condens 18/24 MKV

Kód: 0010026142
1 250 € –15 %
mall
1 250 € –15 % 1 059,44 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm PUMA Condens 18/24 MKV
- závesný kondenzačný kotol s prietokovým ohrevom TV
- výkon: 6,0 - 18,3 kW

 
Všetko podstatné v jednom zariadení
Závesný plynový kotol Puma Condens ponúka spoľahlivé vykurovanie bytov či menších jednopodlažných rodinných domov a prípravu teplej vody prietokovým spôsobom v jednom kompaktnom zariadení.
 
Kotol minimalistických rozmerov
Neobvykle kompaktný závesný kotol Puma Condens sa zmestí aj do tých najmenších priestorov – do kuchynskej linky, do skrinky v kúpeľni aj na chodbu do šatníka. Je priam stvorený pre malé byty s obmedzeným priestorom.
 
Rozumné riešenie pre nízky rozpočet
Puma Condens je cenovo výhodný kotol na vykurovanie a prípravu teplej vody. Nie je to však iba lacný kotol. Puma Condens je kvalitný výrobok s osvedčenými komponentami. A ak by ste radi znížili aj svoje náklady za plyn, rovnako ako ostatné kondenzačné kotly, v porovnaní so starými nekondenzačnými kotlami dokážete ušetriť až 30% spotreby plynu.
 
Inteligentná obsluha
Obsluha kotla je jednoduchá no inteligentná. Vďaka jasnej štruktúre displeja nastavíte teplotu vody a kúrenia za pár sekúnd. Ak si svoje nastavenia chcete ešte viac zjednodušiť, plynový kotol Puma Condens môžete skombinovať napríklad so smart izbovým regulátorom MiGo.
 
Kvalita a odolnosť
Kotol Puma Condens je kvalitný produkt spoločnosti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti kondenzačnej technológie. Robustný výmenník z nerezovej ocele a kvalitné komponenty sú zárukou dlhej spoľahlivej prevádzky.
 
 
Vlastnosti: 
 • Cenovo veľmi výhodný kotol na vykurovanie a prípravu teplej vody
 • Vhodný do novostavieb a aj na výmenu starších plynových kotlov
 • Úspora plynu až 30% v porovnaní so starými nekondenzačnými kotlami
 • Kvalitný výrobok s osvedčenými komponentami
 • Jednoduchá no inteligentná obsluha na displeji kotla
 • Spoľahlivý a robustný výmenník z nerezovej ocele
 • Ľahko odnímateľná nádoba na kondenzát pre jednoduchú údržbu a čistenie
 • Vysoko účinné čerpadlo s nízkou spotrebou elektrickej energie
 • 8l expanzná nádoba
 • Plynulá modulácia výkonu
 • Vstavaná autodiagnostika
 • eBus komunikačné rozhranie
 • Jeden z najmenších a najľahších kondenzačných kotlov svojej triedy: šírka x výška x hĺbka: 400 x 626 x 270 mm, hmotnosť: 25 kg
 • Jednoduchá a rýchla montáž najmä vďaka svojim rozmerom

 

Parametre
Puma Condens 18/24 MKV 
Vykurovanie
Výkon pri tepl. spáde 50/30°C [kW] 6,0 – 20,0 
Výkon pri tepl. spáde 75/55°C [kW] 6,0 – 18,3 
Palivo zemný plyn, propán
Nastaviteľný rozsah teploty VV [°C] 30 – 75
Max. pracovný tlak [MPa] 0,3 MPa (3,0 bar)
Trieda ErP vykurovania (A+++ - D) A
Expanzná nádoba [l] 8
Ohrev teplej vody
Maximálny výkon pri príprave teplej vody [kW] 24
Min. - Max. vstupný tlak TV [MPa] 0,03 - 1 MPa (0,3 - 10 bar)
Nastaviteľný rozsah teploty TV [°C] 35 - 55
Špecifický prietok TV pri ΔT = 30 K [l/min] 11,5
Minimálny prietok TV [l/min] 1,7
Trieda ErP ohrevu teplej vody (A+ - F) A
Elektrické parametre
Napätie/frekvencia [V/Hz] 230/50
Príkon v pohotovostnom režime [W] 90 (1,7)
Elektrické krytie [IP] IPX5
Rozmery
Rozmery (šírka/výška/hĺbka) [mm] 400/626/270
Hmotnosť bez vody [kg] 25

 

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm
Záruka: 2 roky
Určenie kotla: s integrovaným zásobníkom, s prietokovým ohrevom vody
Výkon kotla na vykurovanie: vysoký výkon nad 16 kW
Výrobca: Protherm
EAN: 8586018277310
Rozmer balenia (mm): 454 x 741 x 320

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.