kurenie-podlahove.sk

Buderus Logamatic RC 200 RF Set

Kód: 7738112361
313,20 € –12 %
o481371v305 p2 Logamatic RC150 RC200 v3 rl- mall
313,20 € –12 % 273,47 € / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Buderus Logamatic RC 200 RF Set
- RC 200 RF - bezdrôtová priestorový regulátor
- ovládacia jednotka s príjmačom

 
Bezdrôtový digitálny regulátor, určený na riadenie jedného zmiešavaného vykurovacieho okruhu, prípravy TUV, použiteľný i ako diaľkové ovládanie ľubovoľného okruhu v systéme s hlavným regulátorom  RC310. Pripojenie dvojžilovým BUS-káblom. Montážny materiál pre montáž ovládacej jednotky na stenu je súčasťou dodávky. Na jeden vysielač je možné pripojiť až 4 jednotky RC200 FR.
 
Kompatibilný regulátor
Regulácia jedného vykurovacieho okruhu so zmiešavaním alebo bez zmiešavania kompatibilná so všetkými aktuálnymi tepelnými zdrojmi s EMS. Logamatic RC200 RF je použiteľný aj ako diaľkové ovládanie ľubovolného okruhu v systéme s hlavným regulátorom RC310.
 
Integrovaný časový program
Logamatic RC200 RF má časový program prednastavený pre vykurovací okruh, ktorý je možné ľubovoľne meniť a nastaviť až 6 spínacích časov pre každý deň. Príprava teplej úžitkovej vody môže byť implementovaná do časového programu alebo môže byť trvalo vypnutá/zapnutá.
 
Zabudovaný snímač izbovej teploty
Logamatic RC200 RF má zabudovaný snímač izbovej teploty, ktorý umožňuje nastavenie automatickej regulácie vykurovania podľa teploty v miestnosti. Ak je systém dovybavený aj snímačom vonkajšej teploty, dokáže regulátor riadiť kúrenie aj v závislosti vonkajšej teploty alebo zohľadňovať obe, vonkajšiu aj izbovú teplotu zároveň.
 
Výhody
 • ukazovateľ času a dňa v týždni
 • konfiguračný asistent samostatne vypracuje po úspešnej inštalácii všetkých komponentov návrh ich konfigurácie
 • kompatibilné so všetkými aktuálnymi tepelnými zdrojmi s EMS
 • graficky zobrazený časový program
 • nastaviteľný 1 dovolenkový interval
 • zamknutie tlačidiel/detská poistka
 • bezdrôtová inštalácia, v obytnej miestnosti nie je potrebné použitie napájacieho ani zbernicového kábla
 • vhodný pre montáž na stenu alebo pre prenosné používanie v miestnosti
 
Buderus Ovládacia jednotka
 
Ovládacia jednotka RC200 RF slúži ako regulátor pre vykurovacie zariadenia so zmiešaným alebo nezmiešaným vykurovacím okruhom a na prípravu teplej vody. Teplá voda sa môže pripravovať aj pomocou solárneho zariadenia. Ovládacia jednotka sa inštaluje do vhodnej obytnej miestnosti. Rádiový modul RFM200 sa inštaluje v dosahu rádiového signálu RC200 RF.
 
Vykurovacie zariadenia s RC200 RF používanou ako diaľkové ovládanie RC300/RC310RC200 RF slúži ako diaľkové ovládanie v zariadeniach s nadradenou ovládacou jednotkou RC300/RC310. Ovládacia jednotka RC300/RC310 sa zásadne inštaluje v obytnej miestnosti a reguluje priamo pripojené vykurovacie okruhy (napr. VO 1 a 2). Rádiový modul RFM200 sa inštaluje v dosahu rádiového signálu RC200 RF.
 
Základné nastavenia platné pre celé vykurovacie zariadenie, napr. konfigurácia zariadenia alebo príprava teplej vody sa vykonávajú pomocou nadradenej ovládacej jednotky. Tieto nastavenia platia aj pre RC200 RF, ktorý reguluje ako diaľkové ovládanie kompletne priradený vykurovací okruh (napr. VO 3) - priestorovú teplotu, časový program, dovolenkový program a jednorazové plnenie teplej vody.
 

Parametre

Hmotnosť: 0,23 kg
Trieda kontroly teploty: V
Prispená kontrola teploty: 3,0%

Dodatočné parametre

Kategória: regulácie Buderus
Záruka: 2 roky
Prevedenie termostatu: bezdrôtová wifi verzia
Napájanie: z batérie
Programovanie: týždenný program

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O spoločnosti 

Spoločnosť Bosch Termotechnika je jedným z najväčších výrobcov techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody.

Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch (ktorý je nástupcom značky Junkers) a Buderus. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím.

Buderus

Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

Logamatic 023 QF

História 

1731Na začiatku bola vysoká pec na drevené uhlie - v nej vyrábal od roku 1731 Johann Wilhelm Buderus I. liatinu, okrem iného platne do pece.

1835 - Podnik J.W.Buderusa mal už päť železiarní a vyrábal kachle, ktoré už vtedy znamenali komfortné teplo. Odvtedy určuje Buderus trendy vo vykurovaní.

1881 - Už v 19 storočí získal Buderus vynikajúcu povesť so stáložiarnymi kachľami. Tieto kachle boli pokladané za najspoľahlivejšie a najúspornejšie kachle na trhu.

1898 - Prvé článkové liatinové kotly boli patentované a výroba prvých liatinových vykurovacích telies (radiátorov) mohla byť zahájená.

1915 - Buderus vzbudil pozornosť a obdiv prvými veľkými olejovými kotlami a v roku 1930 sa mu ako prvému podarilo vyrobiť špeciálny olejový kotol.

1950 - Od začiatku 50-tych rokov vyrába Buderus aj oceľové kotly.

1958 - Kvôli potrebe komfortu zákazníkov priniesol Buderus na trh nový typ kotla Loganatherm. Išlo o kombináciu liatinového kotla s integrovaným zásobníkom teplej vody.

1962 - Buderus predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktoré vtedy znamenalo revolúciu v kúrenárstve.

1977 - Buderus odpovedal na rok prvej olejovej krízy nízkotepelným vykurovacím systémom Ecomatic, ktorý potreboval až o 15 % menej energie.

1981 - S prevzatím holandskej skupiny Nefit sa stal Buderus európskym lídrom trhu s ešte efektívnejšou kondenzačnou technológiou.

1998 - 100 rokov po tom, čo železiarne Hirzenheim a Lollar obdržali prvý patent na novovytvorený článkový kotol, bol vyrobený v Lollari päťmiliónty liatinový kotol.

2002 - Od začiatku solárnej technológie sa značka Buderus stala špecialistom na integráciu regeneratívnych energií vo vykurovaní.

2003 - Tento rok znamenal prechod od vykurovania olejom ku kompaktným extrémne bezhlučným závesným konštrukciám v nízkotepelných a kondenzačných vyhotoveniach.

2004 - Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Buderus dňa 13. mája sa rozhodlo o zlúčení aktivít v oblasti vykurovacej techniky spoločností Robert Bosch GmbH a Buderus. Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH je zapísaná v obchodnom registri 2. augusta.

2005 - Buderus predstavil plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB162s výkonom až 100 kW a mimoriadne kompaktným dizajnom. Pomocou ponúkaného príslušenstva je s ním možné realizovať kaskádu kotlov 400 kW s malými nárokmi na priestor.

2008 - Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH bola s účinnosťou od 1. januára premenovaná na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si naďalej zachováva samostatnú identitu v porfóliu značiek.

2011 - Aplikácia Buderus MyDevice ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu: pomocou systému MyDevice je možné vykurovací systém pohodlne ovládať aj na cestách - jednoduchým potiahnutím prsta po displeji smartfónu.

2014 - Revolučná invertorová technológia tepelých čerpadiel vzduch-voda umožňuje čerpanie energie zo vzduchu a jej premenu na teplo. Ponúka tak možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

2015 - Buderus zavádza novú radu Titanium, ktorá spája najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a systémovo prepojenú technológiu, v novom nadčasovom dizajne.

2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J. W. Buderusom.

Ocenenia

Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

 • Red Dot Award
 • iF Design Award
 • German Design Award
 • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.